FK Baník Sokolov U12 – Dukla Praha 6:12 (2:5)

Žlutí: Škarda – Synek, Link, Hlaváček – Hudec, Dolejší, Václavík – Fišer P.

(Trávníček, Zubanič)

Bílý: Fáč – Svojanovský, Chmelenský, Stolec – Šour, Dotzauer, Fuchs – Štursa

(M. Fišer, Korbel)

Branky:

Žlutí: 5´- 0:1, 9´- 0:2, 12´- 0:3, 22´- 1:3 Václavík, 27´- 1:4, 45´- 1:5, 50´- 1:6, 52´- 1:7, 60´- 1:8, 60´- 1:9

Bílý: 8´- 1:0 Štursa, 11´-1:1, 45´- 2:1 Štursa, 49´- 2:2 pen., 51´- 3:2 Fuchs (Štursa), 54´- 3:3 vlastní, 54´- 4:3 Dotzauer, 59´- 5:3 Dotzauer

Utkání 1:

Žlutí – Dukla A 1:4

V prvních minutách jsme s domácími drželi krok, ani penalta v 5´a střela z dálky v 9´, po kterých jsme prohrávali, rychle 0:2 nás nezaskočili. Dobře jsme se pohybovali a dostávali se k útočení, jenže jsme nedokázali dokončit akce k přesnému zakončení. Jedinou branku vstřelil Václavík po samostatné akci, kdy chytrým lobem přehodil brankáře.

Utkání 2:

Bílý – Dukla B 1:1

První poločas nebyl z naší strany moc povedený. Soupeř nás přehrával a my byli po většinu času pod tlakem. Nedokázali jsme si více jak dvakrát přihrát a rychle ztrácely balón a pak nás stálo spoustu sil zastavování domácích útočných akcí. Paradoxně jsme se v 8´ ujaly po samostatné akci Štursy vedení 1:0. V 11´ přišlo po rohovém kopu vyrovnání, když jsme si nepohlídali náběh na přední tyč 1:1. V utkání nás několikrát podržel Fáč. Za zmínku ještě stoji šance Fuchse, který napálil břevno.

Utkání 3:

Žlutí – Dukla B 0:5

Od prvních minut jsme hráli vyrovnané utkání, se stejným výsledkem jako v prvním utkání. Nedařilo se nám připravovat si pozice k dobrému zakončení. Vždy nám chyběl „kousek“, abychom dotáhli slibně rozjetou akci k zakončení. Naopak domácí nás trestali po dobře zakončených přečíslení 3:2 nebo 2:1. Celkové skóre 1:9 ze dvou zápasů bohužel neodpovídá průběhu hry.

Utkání 4:

Bílý – Dukla A 4:2

Pro diváka asi jedno z nejhezčích utkání, které jsme na jaře sehráli. Hrálo se nahoru dolu se šancemi na obou stranách. V prvních deseti minutách měli sice domácí mírnou převahu a z níž si vypracovaly několik šancí. Především dvě velké šance, kdy se dobrou kombinací dostali sami před Míru Fáče, který předved fantastické zákroky. Tím, že kluky podržel nám dodal sebevědomí, hru jsme vyrovnali, začali se dostávat do šancí i my. V 15´ jsme se ujali vedení po „jedovce“ Ondry Štursy ze střední vzdálenosti. V 19´domácí vyrovnali z penalty 1:1. 21´ 2:1 po přihrávce Štursy skóroval Fuchs. Ve 22´a 23´ se kopali penalty na obou stranách. Z naší strany byl faulován Štursa, který se postavil i k exekuci kopu bohužel neúspěšně. Po rozehrání od domácí brankáře se přenesla hra před naší branku a kopala se další penalta. Míra Fáč byl tentokrát úspěšný. Ve 24´ domácí nakonec vyrovnali, když jsme si střílený centr po zemi srazily do vlastní branky 2:2. V posledních pěti minutách se dvakrát prosadil Wolfi Dotzauer, který uzavřel tento divoký poločas na konečných 4:2

Stručné zhodnocení utkání: Celkový dojem z utkání kazí celkový výsledek. Žlutí dle hodnocení trenéra Dlouhého nesehrály herně špatná utkání. Největším rozdílem byla hra před brankami, kde byly domácí lepším týmem. Bílý po ne příliš přesvědčivém prvním poločase, ve kterém byl výsledek lepší než naše předvedená hra. Ve druhém jsme naši hru zpřesnili a zlepšili pohyb. Jedním z nejlepších hráčů utkání, byl Míra Fáč. Svými zákroky dodával klukům jistotu. Za druhý poločas zaslouží pochvalu také Ondra Štursa, Niky Fuchs a Wolfino Dotzauer, kteří táhli většinu našich ofenzivních akcí.

Dne:  3.6.12                                                                                      Zpracoval: Petr Schneider