FK Baník Sokolov U13 – 1.FC Karlovy Vary U13 6:3 (3:1)

Žlutí: Süttö – Link, Kříž - Hudec, Dolejší, Bursík, Synek - Fišer

Bílý: Škarda – Stolec, Dlouhý – Valenta, Šrursa, Fuchs, Sozanský – Dotzauer

(Svojanovský, Jirkovský, Shorný)

Utkání 1:

Žlutí – Vary A 1:1

19´- 0:1, 30´- 1:1 Hlaváček (Dolejší)

V prvním poločase jsme byli horším týmem. Chyběl nám pohyb, důraz, nedařila se nám kombinace. Brankou Jirky Hlaváčka, který v poslední minutě dorazil střelu Dolejšího, se nám podařilo aspoň vyrovnat.

Utkání 2:

Bílý – Vary B 2:0

4´- 1:0 Štursa (Dotzauer), 22´- 2:0 Štursa pen.

V prvním poločase jsme byli kombinačně lepším týmem, vytvářeli jsme si brankové příležitosti, které jsme tentokrát nedokázali proměňovat. Vary hráli především na rychlé protiútoky, které byly velmi nebezpečné, a několikrát nás podržel Adam Škarda. První branku vstřelil Ondra Štursa po kombinaci s Wolfem Dotzauerem. Druhou branku vstřelil opět Ondra, když nekompromisní ránou proměnil penaltu po faulu na Wolfa.

Utkání 3:

Žlutí – Vary B 1:1

4´- 1:0 Dolejší (Hudec), 25´- 1:1

Ve druhém poločase kluci zlepšili pohyb, začali lépe kombinovat, vytvářet si šance, ale bohužel je neproměňovali. A tak po naší chybě při rozehrávce skončilo utkání opět 1:1,

Utkání 4:

Bílý – Vary A 2:1

2´- 1:0 Štursa (Dotzauer), 11´- 2:0 Sozanský (Štursa), 26´- 2:1

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a hned ve druhé minutě vstřelil třetí branku v utkání po přihrávce Dotzauera opět Ondra Štursa. Druhou branku jsme vstřelili po rychle rozehrání standartní situace. Venca Valenta našel Ondru Štursu a ten naservíroval před prázdnou branku Robinovy Sozanskému 2:0. Dále jsme si vytvořili několik střeleckých pokusů, které už brankou neskončili. Vary opět spoléhali především na rychlé protiútoky, kde nás trápil hlavně Adam Němec, kterého jsme se snažili zdvojovat občas i ztrojit. Tím vznikali prostory pro jeho spoluhráče, kteří nebyli v koncovce dostatečně přesní. A když mu spoluhráči nepomohli, tak se snažil zakončovat sám. Naštěstí utkání dnes sedlo Adamovi Škardovi a ten nás podržel. Branku jsme obdrželi po hrubé chybě v rozehrávce.

Stručné zhodnocení utkání:

Dnešní utkání pro nás bylo velmi těžké. Vary předvedli velmi snaživý a bojovný výkon podpořený individuálníma výkony svých ofenzivních hráčů a také jim dneska zachytali brankáři. Navíc nás i celkem dobře napadali a nedávali nám tolik prostoru pro kombinaci, jak jsme byly zvyklí z posledních domácích zápasů. Jsme rádi za vítězství, ale všichni cítíme, že nám dnes chyběla lehkost v kombinaci a klid v zakončení. Moc dobře si uvědomujeme, že příští týden v Teplicích budeme muset podstatně přidat. Na závěr musím pochválit tým Varů za předvedený výkon.

Dne:  7.4.13                                                                                                                                                                     Zpracoval: Petr Schneider