FK Baník Sokolov U13 – FK Admira Praha U13 8:2 (5:2)

Žlutí: Fáč – Hlaváček, Kříž - Hudec, Dolejší, Bursík, Synek - Fišer

Bílý: Škarda – Chmelenský, Dlouhý – Valenta, Šrursa, Fuchs, Sozanský – Dotzauer

(Svojanovský, Shorný, Dořák)

Utkání 1:

Žlutí – Admira A 2:1

16´- 1:0 Fišer, 18´-1:1, 29´- 2:1 Dolejší (Kříž)

V utkání plných osobních soubojů jsme byli horším týmem, ale podržel nás Míra Fáč. Skóre utkání otevřel Patrik Fišer. Hosté vzápětí vyrovnali na 1:1. Po brance Lukáše Dolejšího se nám podařilo utkání vyhrát.

Utkání 2:

Bílý – Admira B 3:1

7´- 1:0 Štursa, 15´- 2:0 Štursa (Valenta), 18´- 3:0 Štursa (Dotzauer), 20´- 3:1

V prvním poločase otevřel skóre Ondra Štursa, když na soupeřově polovině vybojoval míč a po samostatné akci skóroval. Za druhou branku zaslouží velkou pochvalu Venca Valenta. Ten po prohraném sprinterském souboji s ohlavu větším protihráčem, zabojoval, získal míč a přihrál Ondrovy Štursovi, který zvýšil na 2:0. V 18. min. dovršil hattrick Ondra Štursa po krásné přihrávce mezi hostující stopery od Wolfa Dotzauera. Admira snížila ve  20. min. když naše celá obrana couvala až do vápna a tím nechala prostor hráči s míčem pro střelu. Poločas se dá rozdělit do tří fází. V první jsme měli mírně navrch mi. Bohužel jsme se opět nevyvarovali desetiminutovce, kdy jsme nebyli schopni kloudně si přihrát a podržet míč a valil se na nás útok za útokem. Přesto jsme soupeře nepouštěli do nějakých vyložených šancí. Většinou to byly střeli ze střední vzdálenosti nebo po střelách z úhlů. Závěr poločasu jsme kontrolovali  s míčem na kopačkách my.

Utkání 3:

Žlutí – Admira B 0:0

Vyrovnané utkání skončilo bez branek, protože ani jeden tým nedokázal proměnit vytvořené šance.

Utkání 4:

Bílý – Admira A 3:0

1´- 1:0 Dvořák, 25´- 2:0 Štursa (Shorný), 25´- 3:0 Štursa

Druhý poločas jsme začali brankou Dana Dvořáka, který po levé straně zatáhl míč, který nejprve ztratil, ovšem zabojoval, získal míč zpět a po kličkované otevřel skóre. Poté se hrálo především ve středu hřiště a je třeba přiznat, že hosté měli častěji míč na kopačkách. My jsme se soustředili především na poctivou obranu a vyrážení do rychlých protiútoků. Ve 25. min. vstřelil další dvě branky Ondra Štursa. Nejprve mu posadil krásným centr na hlavu z pravé strany Ondra Shorný. Druhou přidal vzápětí. Po rozehrávce se hosté dostali až před vlastní branku, kde brankář tak dlouho otálel s rozehrávkou, až napálil dobíhajícího Ondru. Od kterého se odrazil míč do sítě.

Stručné zhodnocení utkání: Na první pohled vypadá výsledek jednoznačně, ale na hřišti tomu tak nebylo. Proti vyspělejším a důrazně hrajícímu soupeři to neměli naši hráči vůbec jednoduché. Admira ukázala, že je kvalitním týmem. My jsme se mohli opřít o výkon našich brankařů, kteří opět odchytali utkání bez chyby. Dále pak o precizní obranu kde kluci hrají velmi dobře. Kluci ze zálohy jim pomáhají, že se ihned po ztrátě míče snaží ve sprintu poctivě vracet. Na závěr je třeba dodat, že nám v posledních zápasech obrovsky pomáhá střelecká forma Ondry Štursi.

Dne:  23.4.13                                                                       Zpracoval: Petr Schneider