FK Baník Sokolov U13 – FK Dukla Praha  U13 5:7 (2:4)

Žlutí: Sütto – Link, Hlaváček – Fišer, Sozanský, Bursík, Synek - Václavík

Bílý: Fáč – Stolec, Chmelenský – Hudec, Šrursa, Dotzauer, Jirkovský - Majka

(Dvořák)

Utkání 1:

Žlutí – Dukla A 2:3

1´- 0:1, 4´- 0:2, 16´- 0:3, 17´- 1:3 Fišer (Václavík), 2:3 Shorný

Zaspali jsme hned začátek utkání a do 5 min. dostali hned dvě branky. Soupeř měl více ze hry, protože jsme špatně dostupovali hráče a nechávali jim hodně prostoru. Nedokázali jsme podržet míč a kazili přihrávky. Míče se od nás odráželi bez další snahy o získání míče pod kontrolu. V 17 min. se nám podařilo vstřelit branku Fišerem. Po vstřelené brance jsme zlepšili pohyb a zachytávali protiútoky soupeře. Těsně před koncem vstřelil kontaktní branku Shorný, když přehodil brankáře. Více už jsme nestihli a po špatném vstupu do utkání jsme prohráli 2:3.

Utkání 2:

Bílý – Dukla B 0:1

17´- 0:1

V utkání ve kterém byly o trochu lepším týmem hosté, kde se šance střídali na obou stranách rozhodla jediná branka z 17 min. Kdy po akci, po naší levé straně přišel centr do našeho vápna a po závaru jsme inkasovali. V tomto utkání mi chyběl od našich kluků lepší a pohyb a lepší odpoutávání od soupeře, tak abychom nemuseli při každém přebíraní míče absolvovat souboj. Dukla bylo o ten gól lepší a zaslouženě vyhrála.

Utkání 3:

Žlutí – Dukla B 1:1

2´- 0:1, 4´- 1:1 Václavík pen.

V kabině jsme si řekli co bylo špatně a do druhé půle nastoupil jiný mančaft. Pohyb a bojovnost v osobních soubojích na soupeře platila a po neproměněných šancí na obou stranách jsme gólem Václavíka z pokutového kopu remizovali 1:1

Utkání 4:

Bílý – Dukla A 2:2

3´- 1:0 Štursa (Majka), 7´- 1:1, 20´- 1:2, 21´- 2:2 Štursa (Majka)

Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a díky lepší nabídce jsme se dostávali do rychlých brejků. První branku vstřelil Štursa, když Majka utekl po naší pravé straně a naservíroval mu míč před prázdnou branku. Hostům se podařilo vyrovnat v 7 min. Od té doby se střídali šance na obou stranách. Naší největší po brejku Matese Majky vykopávali hostující obránci z brankové čáry. Ve 20 min. se po chybě v naší obraně radovali hosté z vedení 1:2. O minutu později si brankovou akci zopakovali jak přes kopírák Majka se Štursou a bylo to 2:2. Nakonec jsme mohli vyhrát aspoň jedno miniutkání, když do třetice zafungovala spolupráce Majka Štursa, tentokrát Ondra před prázdnou bránou trefil břevno.

Stručné zhodnocení utkání: Proti druhému týmu tabulky jsme odehráli další velmi těžké utkání, ve kterém se hrál fotbal slušné úrovně a to především v druhých poločasech kdy se hrálo nahoru dolu. Utkání nakonec lépe zvládl hostující tým a to díky lepšímu prvnímu poločasu. Kluky musíme pochválit za nasazení a bojovnost v druhém poločase. V tomto náročném utkání se kluci vydali z maxima sil a nás může jen mrzet, že nám není přáno tyto kvalitní zápasy odehrát v nejsilnějším možném složení.

Dne:  26.5.13                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider