FK Baník Sokolov U13 – FK Teplice U13 7:4 (3:1)

Žlutí: Süttö – Hlaváček, Kříž - Fišer, Dolejší, Bursík, Synek - Václavík

Bílý: Fáč – Chmelenský, Dlouhý – Valenta, Šrursa, Fuchs, Sozanský – Dotzauer

(Svojanovský, Shorný)

Utkání 1:

Žlutí – Teplice B 0:0

V prvním poločase jsme začali bez respektu a měli jsme více ze hry. Soupeř ohrožoval naší branku jen ojediněle ze střel z dálky. Dobře pracující obranné duo Kříž – Hlaváček soupeře nepustili do většího ohrožení brány. Vypracovali jsme se několik pěkných akcí, které volali po brance, ale nepodařilo se nám skórovat. Zápas tak skončil 0:0.

Utkání 2:

Bílý – Teplice A 3:1

10´- 1:0 Štursa (Fuchs), 13´- 2:0 Štursa (Dlouhý), 15´- 3:0 Štursa (Dotzauer), 19´- 3:1

Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře a v prvních 15 minutách jsme byli lepším týmem. Dobře jsme napadali. To dělalo domácím poměrně velké problémy. Náš tlak vrcholil mezi 10. až 15. minutou kdy Ondra Štursa vstřelil hatrik. Od té doby domácí vyrovnali hru a po naší chybě při rozehrávce v 19. min. snižili na 1:3. Největší šance si vždy Tepličtí vypracovali po rohových kopech, kdy vznikaly v našem vápně velmi nebezpečné závary. Až na tyto závary jsme měli hru pod kontrolou.

Utkání 3:

Žlutí – Teplice A 1:2

15´- 1:0 Dolejší (Václavík), 22´- 1:1, 30´- 1:2

Ve druhém poločase hráči Teplic zvýšili aktivitu, tlačili se do našeho vápna a měli nebezpečné střely. S těmi si, ale poradil Míša Süttö. My jsme hrozili především z brejkových situací. S těmi si však dokázal poradit domácí brankář. Po dobře rozehraném rohu našel Lukáš Václavík jmenovce Dolejšího a ten vstřelil vedoucí branku. Ke konci zápasu se soupeř dostal, po propadnutí míče obranou k vyrovnání. V poslední vteřině nevytlačila obrana míč z našeho vápna a soupeř střelou k tyči vyhrál 2:1.

Utkání 4:

Bílý – Teplice B 3:1

4´- 1:0 Štursa (Dotzauer), 12´- 2:0 Sozanský (Dotzauer), 24´- 2:1, 28´- 3:1 Dotzauer (Štursa)

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velmi aktivně a soupeře se snažili napadat. Což se nám dařilo a vypracovali jsme si několik šanci. První branku vstřelil opět Ondra Štursa, krásnou střelou přes hlavu. My jsme měli více ze hry a další branku vstřelil ve 12 min. Robin Sozanský. Domácí snížili ve 24 min., když nás dobře napadali, mi přišli o míč a snížili na 2:1. Teplice hrozili především z protiútoků po našich ztrátách na soupeřově polovině. Naši stopeři dokázali většinou soupeře poctivě odcouvat a ostatní spoluhráči nebyli líní zabrat nazpět a klukům v obraně pomoci. A když už něco prošlo tak buď zasáhl Míra Fáč, nebo domácí netrefili branku. V samém závěru pojistil ranou k tyči naše vítězství Wolf Dotzauer.

Stručné zhodnocení utkání: Za dnešní výkon kluci zaslouží pochvalu. Přístup, nasazení i herní kvalita dnes byla na naší straně a to především vždy úvodních minutách obou poločasů.  Je třeba ovšem dodat, že Teplicím chybělo z různých důvodů několik hráčů a to především jejich největší hvězda Vasil Kušej. Což se na jejich výkonu do značné míry podepsalo. Výhry si nesmírně vážíme a jsme za ní rádi, protože je to poprvé co jsme v mistrovském utkání Teplice porazili.

Dne:  14.4.13                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider