FK Baník Sokolov U13 – FK Ústí nad Labem  U13 3:10 (2:2)

Žlutí: Škarda – Svojanovský, Hlaváček – Fišer, Immer, Bursík, Synek - Václavík

Bílý: Fáč – Stolec, Chmelenský – Hudec, Dotzauer, Sozanský, Jirkovský - Štursa

(Dvořák, Hudec, Süttö)

Utkání 1:

Žlutí – Ústí A 1:2

2´- 1:0 Václavík pen., 9´- 1:1, 29´- 1:2

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí sice měli územní převahu, ale naši kluci se po rychlých brejcích dostávali do slibných šancí. Dvakrát zazvonila tyč. Jednou jsme netrefili prázdnou branku. Nakonec jsme byly za naše neproměňování šancí potrestání a brankou z poslední minuty prohráli 1:2.

Utkání 2:

Bílý – Ústí B 1:0

7´- 1:0 Dotzauer pen.

Jedinou branku v tomto poločase vstřelil z penalty Wolf Dotzauer z penalty po faulu na Vencu Valentu. Ústí v tomto utkání mělo mírnou herní převahu. Většinou se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti. Výraznější šance měli dvě v těch nás podržel Míra Fáč. My jsme spoléhali především na rychlé protiútoky, které většinou tahal Wolf Dotzauer. Po jednom protiútoku nastřelil Ondra Štursa tyčku.

Utkání 3:

Žlutí – Ústí B 0:6

3´- 0:1, 4´- 0:2, 6´- 0:3, 9´- 0:4, 14´- 0:5, 28´- 0:6

Do druhého poločasu domácí vlétli jako uragán a během deseti minut bylo rozhodnuto o celém utkání. Kluci se nedokázali domácím v ničem vyrovnat a tak nemohlo následovat nic jiného než vysoká prohra 0:6

Utkání 4:

Bílý – Ústí A 1:2

15´- 0:1, 16´- 1:1 Dvořák, 30´- 1:2

Ve druhém poločase byly domácí lepším týmem. Vypracovali si několik dobrých šancí, ve kterých nás držel Míra Fáč. My jsme až na výjimky nebyli schopni pořádně zaútočit. Nejvíce přesných přihrávek jsme si dali kolem půlící čáry a tím jsme nebyli pro domácí nebezpeční. Tlak domácích vyústil ve vedoucí branku. Nám se podařilo vyrovnat, když po faulu na Wolfa Dotzauera, kopal penaltu Ondra Štursa, kterou neproměnil a branku vstřelil dorážející Dan Dvořák. Nakonec domácí již v nastaveném čase vstřelili zaslouženě vítěznou branku.

Stručné zhodnocení utkání: K dalšímu těžkému utkání jsme zajížděli na půdu třetího týmu z Ústí nad Labem. Nám se dařilo držet krok z domácími zhruba prvních 20 minut. Od té doby začal narůstat tlak Ústí. První poločas jsme ještě ustáli. Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Žlutý tým své utkání vůbec nezvládl a bílý tým díky bojovnosti a velmi dobré obranné práci dvojice Stolec – Chmelenský a jistým zákrokům Míry Fáče dovedl své dvou utkání k celkové remíze. Ještě musím zmínit jméno Wolfa Dotzauera, který byl prakticky jediným nebezpečným hráčem směrem dopředu. Tím pro nás skončila série čtyř těžkých utkání, ve kterých jsme neuhráli ani bod. Teď musíme napnout všechny zbylé síly, abychom zvládli úspěšně poslední domácí utkání s Litvínovem.

Dne:  2.6.13