FK Baník Sokolov U13 – Meteor Praha U13 17:2 (14:0)

Žlutí: Sütto – Link, Kříž - Václavík, Dolejší, Immer, Hudec - Majka

Bílý: Škarda – Stolec, Chmelenský – Shorný, Šrursa, Fuchs, Jirkovský – Dotzauer

(Dlouhý, Sozanský, Svojanovský)

Utkání 1:

Žlutí – Meteor A 10:0

1´- 1:0 Kříž (Link), 3´- 2:0 Václavík (Majka), 8´- 3:0 Václavík (Link), 12´- 4:0 Dolejší (Václavík), 14´- 5:0 Bursík, 18´- 6:0 Dolejší (Bursík), 19´- 7:0 Kříž (Majka), 20´- 8:0 Majka (Fišer), 27´- 9:0 Majka, 28´- 10:0 Majka

Utkání jsme měli od samého začátku pod svoji kontrolou a s chutí jsme si zastříleli. Dva góly vstřelil Tomáš Kříž, který oba zaznamenal hlavou po rohových kopech. Tři branky vstřelil Mates Majka, dvě z toho střelami zhruba z 20 metrů, které umístil přesně k tyči. Krásnou branku zaznamenal Tomáš Bursík, který svou „dělovou“ ránou zpoza vápna překvapil domácího brankáře. Dále si po dvou brankách připsali Lukášové Václavík a Dolejší.

Utkání 2:

Bílý – Meteor B 4:0

19´- 1:0 Štursa (Sozanský), 20´- 2:0 Dotzauer, 23´- 3:0 Štursa ( Dotzauer), 30´- 4:0 Svojanovský

V prvním utkání jsme kombinovali hlavně středem hřiště, kde nebylo moc volného prostoru, protože jsme hráli na malém hřišti a tím jsme se nedokázali dlouho střelecky prosadit. Po pár akcích po stranách hřiště a vstřeleném prvním gólu jsme už soupeře přehráli a přidali další góly.

Utkání 3:

Žlutí – Meteor B 1:1

11´- 1:0 Fišer (Václavík), 12´- 1:1

V druhém poločase se hrálo již vyrovnané utkání, kde se šance střídali na obou stranách. První branku vstřelil Patrik Fišer. Vyrovnávající branku jsme dostali prakticky v zápětí po rohovém kopu. Je třeba přiznat, že v tu dobu jsme měli na hřišti hráče menších postav a proti vyspělejším domácím neměli při bránění šanci. Utkání skončilo zaslouženou remízou.

Utkání 4:

Bílý – Meteor A 2:1

3´- 1:0 Fuchs (Štursa), 15´- 1:1, 26´- 2:1 Štursa (Dlouhý)

Do druhé půle utkání nezasáhlo pár hráčů, kteří šetřili sílu na těžší druhé utkání. Zápas jsme přesto dohráli bez větších potíží a zaslouženě vyhráli.

Stručné zhodnocení utkání: Do utkání jsme šli s jasným cílem a to během prvního poločasu rozhodnout o našem vítězství, tak abychom mohli šetřit některé hráče na další zápas, který nás čekal prakticky hodinu a půl po skončení tohoto. Ale zároveň musím říct, že jsme měli určitý respekt a očekávání. Meteor měl po podzimu 0 bodů. V prvních dvou jarních utkání zaznamenal dvě vítězství. Hned po příjezdu nám bylo jasné, kde nastala u tohoto týmu změna. Do trenérského týmu domácích přibyl bývalí reprezentant a ligový hráč Slavie a Sparty Pavel Novotný. Jsem rád, že jsme splnili náš cíl a během prvního poločasu rozhodli. Proto jsme o přestávce stáhli ze hřiště Majku, Dolejšího a Dotzauera. V druhém poločase dostali více prostoru hráči, kteří byli poslední dobou nemocní nebo zranění. Víceméně jsme se snažili utkání již dohrát a ušetřit co nejvíce sil na následující utkáni s Motorletem.

FK Baník Sokolov U13 – Motorlet Praha U13 9:5 (6:2)

Žlutí: Škarda – Link, Kříž - Václavík, Dolejší, Bursík, Synek - Majka

(Hudec, Hlaváček, Fišer, Immer)

Bílý: Fáč – Stolec, Chmelenský – Sozanský, Šrursa, Fuchs, Dlouhý – Dotzauer

(Dvořák, Jirkovský, Shorný)

Utkání 1 a 3:

Žlutí – Motorlet A 4:2

1´- 0:1, 7´- 1:0 Majka (Dolejší), 8´- 1:2, 18´- 2:2 Majka (Dolejší), 25´- 3:2 Hudec (Václavík), 30´- 4:2 Hudec (Fišer)

Žlutí – Motorlet B 2:2

16´- 1:0 Synek (Majka), 21´- 1:1, 23´- 1:2, 22´- 2:2 Majka (Synek)

Druhé utkání bylo náročnější a soupeř o poznání kvalitnější. Góly jsme dostali hlavně po individuálních chybách. Na některých hráčích začínala být vidět únava, ale nerezignovali a zápas dokázali odmakat a dotáhnout do vítězného konce. Všichni hráči zaslouží pochvalu. Byl to náročný dvojzápas a odměnou je plný bodový zisk.

Utkání 2:

Bílý – Motorlet B 2:0

1´- 1:0 Dotzauer (Štursa), 21´- 2:0 Štursa (Dvořák)

Hned první šanci v utkání proměnil Dotzauer a mi se uklidnili. V dalším průběhu prvního poločasu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém si šance vytvářeli oba týmy. Nám se podařilo jednu ze šancí proměnit ve 20 min. Štursou a zvýšit na konečných 2:0.

Utkání 4:

Bílý – Motorlet A 1:1

13´- 1:0 Dotzauer, 25´- 1:1

Druhý poločas už byli domácí lepším týmem a na naších hráčích byla znát čím dál tím větší únava a někteří už hráli na doraz svých sil. Přesto jsme soupeři statečně vzdorovali a v klíčových okamžicích zápasu nás opět držel Míra Fáč. My jsme se dostali ve 13 min. zásluhou Dotzauera do vedení. Domácím dosáhli zaslouženého vyrovnání pět minut před koncem. Nakonec jsme mohli do vítězného konce dotáhnout i toto utkání. V samém závěru jsme neproměnili tři velmi dobré šance.

Stručné zhodnocení utkání: Po skončeném utkání na Meteoru jsme se hned přesouvali na druhý konec Prahy na UMT do Radotína, kde hraje svá domácí utkání Motorlet. Díky zácpám po celé Praze jsme přicestovali na místo zhruba 15 min. před začátkem. Kluci v autobuse doplnili aspoň trochu energii ovocem a müsli tyčinkami. Věděli jsme, že Motorlet je kvalitním týmem. Což ukázal u nás v podzimním utkání, a že postavení v tabulce neodpovídá jeho kvalitám. Je třeba také zmínit, že Motorlet měl v nohách ranní utkání proti Dukle Praha. Samotné utkání naplnilo naše očekávání. Domácí byli kombinačně velmi zdatní a dokázali si vypracovat několik nebezpečných šancí. V utkání také bylo znát, že domácí měli více času na odpočinek mezi zápasy a neměli za sebou náročné cestování jako my. I přesto jsme se nedali a utkání proti kvalitnímu soupeři zvládli. Kluci zaslouží velkou pochvalu. Celý den byl velmi náročný a my dokázali obstát, což je pro nás do dalších zápasů velkým povzbuzením.

Dne:  1.4.13                                                                                      Zpracoval: Petr Schneider