FK Baník Sokolov U13 – Motorlet Praha U13 7:7 (2:2)

Žlutí: Süttö – Hlaváček, Kříž, Synek – Hudec, Dolejší, Bursík - Václavík

Bílý: Fáč – Svojanovský, Link, Dlouhý – Valenta, Štursa, Fuchs – Dotzauer

(Immer, Sozanský)

Utkání 1:

Žlutí – Motorlet A 0:2

17´- 0:1, 25´- 0:2

Vyrovnané utkání, ve kterém jsme soupeře sice přestříleli, ale inkasovali jsme dva góly. První po tečované střele zpoza vápna a druhý po nedorozumění v naší obraně.

Utkání 2:

Bílý – Motorlet B 2:0

25´- 1:0 Fuchs (Štursa), 27´- 2:0 Dotzauer (Štursa)

Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních deset minut jsme byli lepším týmem. Dařila se nám kombinace, vytvořili jsme si několik střeleckých příležitostí. Bohužel jsme několik šancí neproměnili. Mezi 10 a 15 min. se hra začala postupně vyrovnávat. Začali jsme kazit jednoduché přihrávky, zmatkovat v rozehrávce a přestali běhat. Tím jsme dovolili soupeři, aby nás dostal pod tlak. Soupeř jsi však nevytvořil vážnější šanci. Nakonec ve 25 min. otevřel skóre Fuchs a ve 27 min. navýšil Dotzauer.

Utkání 3:

Žlutí – Motorlet B 3:3

12´ - 1:0 Václavík, 17´- 1:1, 19´- 1:2, 21´- 2:2 Václavík (Süttö), 22´- 3:2 Dolejší (Synek), 30´- 3:3

Opět vyrovnaný zápas, ve kterém jsme museli dotahovat náskok soupeře. Ve 22 min. se nám podařilo zápas otočit a dostat se po Dolejšího brance do vedení 3:2. Ve 30 min. jsme dostali vyrovnávající branku na 3:3 a utkání skončilo remízou.

Utkání 4:

Bílý – Motorlet A 2:2

10´- 1:0 Štursa (Valenta), 15´- 1:1, 19´- 1:2, 29´- 2:2 Sozanský (Dotzauer)

Podobný průběh jako v prvním poločase. Opět jsme do utkání vstoupili aktivně a vytvořili si několik tutových šancí. A v 10 min. se nám podařilo vstřelit branku. U lajny se prosadil v souboji 1na1 Valenta přihrál Štursovi a ten otevřel skóre. Poté se začal opakovat první poločas. Opět jsme přestali běhat, kazili přihrávky. Soupeř nás začal přehrávat a vytvářet jsi brankové příležitosti. Motorlet v 15 a 19 min. dvěma góly zápas otočil a měl několik dalších příležitostí. V téhle fázi utkání se ukázalo jak je pro nás důležitý jarní objev v brance Míra Fáč. Předved několik výborných zákroků a tím nás udržel ve hře. A tak ve 29 min. utekl Dotzauer nahrál osamocenému Sozanskému, který na dvakrát překonal golmana a uzavřel skóre na konečných 2:2.

Stručné zhodnocení utkání: V prvním utkání jsme nastoupili proti novému týmu skupiny. Motorletu. V loňské sezóně nastupoval ve skupině A, obsadil 5 místo. Proto jsme věděli, že nás na začátek nečeká lehký soupeř. A to se také potvrdilo. Utkání mělo zajímavý a dramatický průběh. Po poločase 2:2 se ve druhém strhly brankové dostihy. Nejprve jsme se ujali vedení 4:2. Pak hosté zápas otočili a dostali se do vedení 4:6. Nám se podařil obrat na 7:6 a v poslední minutě přišlo vyrovnání na 7:7. Vzhledem k průběhu si myslím, že remíza je spravedlivá.

Dne:  18.8.12                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider