FK Baník Sokolov U14 – Slavoj Vyšehrad U14 1:4 (1:1)

Süttö – Dlouhý, Štursa, Stolec, Synek – Dolejší, Fuchs – Dotzauer, Dvořák, Sozanský – Fišer

Branky: 14´- 0:1, 21´- 1:1 Fišer (Štursa), 44´- 1:2, 55´- 1:3, 70´- 1:4

Střídání: 36´- Václavík za Dvořáka

36´- Link za Stolec

36´- Jirkovský za Dotzauer

50´- Hudec za Synek

50´- Svojanovský za Sozanský

Do první šance zápasu jsme se dostali mi a nastřelili břevno. Hosté se ujali vedení ve 14. min., když jsme udělali chybu v zajištění středních obránců 1:0. Dvě minuty nato mohli hosté přidat další branku, když nás překombinovali po naší pravé straně, přišel centr do vápna, kde jsme nechali volné hráče. Naštěstí pro nás zasáhl výtečně Míša Süttö. Od té doby jsme hru vyrovnali a ve 21. min. vyrovnal Páťa Fišer, když po přihrávce Ondry Štursy využil podklouznutí hostujícího stopera a v samostatném úniku se nemýlil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si dvě brankové příležitosti, které jsme neproměnili. A tak hosté udeřili ve 44. min., když se nám v první moment podařilo zastavit rychlý protiútok, ale z následné střely z velkého vápna jsme inkasovali 1:2. Třetí branka padla po situaci, když jsme házeli autové vhazování. Náš hráč se nechal předskočit, míč se dostal k útočníkovi hostí, který předběhl naše obránce a přihrávkou pod sebe našel volného spoluhráče 1:3. Druhý poločas se odehrával po většinu na polovině hostí, kteří ovšem vyráželi do nebezpečných rychlých protiútoků. Po jednom z brejků kopali penaltu, kterou Míša Süttö chytil. Čtvrtou branku jsme dostali po technické chybě našeho brankáře, který při snaze rychle rozehrát vyběhl s míčem v ruce z vápna. Následoval přímý volný kop a uzavření na skóre na 1:4.

Stručné zhodnocení utkání: V utkání nevyhrál lepší tým, ale ten který se dopustil méně individuálních chyb a byl produktivnější. Nám se dařila v celku kombinace, ale bohužel jen po vápno. Ve finální a před finální fázi nám chyběla lepší kvalita přihrávek a větší důraz v zakončení. V tomto ohledu byli hosté lepší, a proto si odváží výhru. Pro nás je pozitivní, že oproti zápasu s Duklou, už jsme si dokázali přihrát, neztrácet zbytečně míče a vytvářet si brankové příležitosti. I když se prohrálo, tak jsme předvedli slušný výkon a máme se od čeho odpíchnout směrem k dalším zápasům.

Dne:  1.9.13                                                                                      Zpracoval: Petr Schneider