FK Baník Sokolov U14 – FC Tempo Praha U14 4:0 (1:0)

Sestava FK Baník:

Süttö – Dlouhý, Link, Stolec, Synek – Dolejší, Fuchs – Sozanský, Václavík, Dotzauer – Štursa

Branky: 9´- 1:0 Sozanský (Synek), 40´- 2:0 Fišer (Dotzauer), 42´- 3:0 Dvořák (Fišer), 62´- 4:0 Dotzauer (Dolejší)

Střídání: 25´- Fišer za Václavík

36´- Plíhal za Stolec

36´- Dvořák za Sozanský

48´- Jirkovský za Synek

48´- Valenta za Fuchs

Pokutové kopy 0:0

Do utkání jsme vstoupili podobně jako s Duklou. První minuta a hned jsme soupeře pustili do velké šance po naší levé straně. Naštěstí nás podržel Míša Süttö. V následujících minutách jsme si vytvořili mírnou uzemní převahu a z té v 9. min. vytěžili branku na 1:0, když se po centru Ondry Synka trefil hlavou Robin Sozanský. Po vstřelené brance se po zbytek prvního poločasu hra vyrovnala a domácí hrozili především z rychlých brejků, vždy po naší ztrátě míče ve středu pole. Ve 40. min. po pravé straně unikl Wolf Dotzauer jehož střelu ještě brankář vyrazil před dobíhajícího Patrika Fišera, který zvýšil na 2:0. Ve 42 min. přidal třetí branku Dan Dvořák, který se po přihrávce Páti Fišera uvolnil na velkém vápně a střelou k tyči zvýšil na 3:0. V 62. minutě uzavřel skóre Wolf Dotzauer, který proměnil sólový unik, když ho krásnou přihrávkou za obranu našel Lukáš Dolejší 4:0. Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem a několik dalších šancí neproměnili.

Stručné zhodnocení utkání: Na půdě nováčka soutěže jsme v prvním poločase neodehráli moc dobrý první poločas. Naše hra byla pomalá a kazili jsme spoustu přihrávek. Chyběl nám lepší pohyb a větší důraz v osobních soubojích. Do druhého poločasu jsme udělali několik změn. Příchodem Dana Dvořáka a Páti Fišer se naše hra řádně rozhýbala a zkvalitnila. Nakonec jsme vstřelili tři krásné branky po pohledných akci a několik ještě neproměnili. Jen mě trochu mrzí, že někteří hráči po třetí vstřelené brance chtěli více hrát na sebe něž dále pokračovat v kombinačním fotbale. Celkově jsme si za předvedený výkon ve druhém poločase výhru zasloužili.

Dne:  25.8.13                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider