FK Baník Sokolov U14 – FK Dukla Praha U14 1:3 (0:1)

Sestava FK Baník:

Fáč – Dlouhý, Link, Stolec, Synek – Dolejší, Fuchs – Sozanský, Václavík, Dotzauer – Fišer

Branky: 1´- 0:1, 55´- 0:2, 56´- 1:2 Štursa, 57´- 1:3 pen.

Střídání: 25´- Štursa za Dotzauer

36´- Plíhal za Stolec

36´- Svojanovský za Václavík

50´- Dvořák za Fišer

50´- Shorný za Synek

65´- Škarda za Fáč

Pokutové kopy 0:1

Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Když hned v úvodní minutě po naší rozehrávce přišla ztráta míče na pravé straně, soupeř přenesl hru na levou stranu a bylo to 0:1. Do poločasu hrála jenom Dukla a vytvořila si několik dalších příležitostí, které Míra Fáč pochytal. Druhý poločas měl podobný průběh jak první. Dukla opět lépe kombinovala a přehrávala nás. Druhá branka padla do naší sítě v 55 min., když soupeř vystihl rozehrávku od brány a nadvakrát dorazil míč do brány 0:2. V zápětí na půlce vybojoval míč Ondra Štursa a svůj průnik přes půl hřiště zakončil brankou na 1:2. Bohužel hned z rozehrávky pronikl, útočník Dukly jednoduše přes střed hřiště přihrál do vápna nabíhajícímu hráči, kterého se nám podařilo zastavit a za cenu faulu. S následné penalty hráči Dukly uzavřeli skóre na 1:3.

Stručné zhodnocení utkání: V prvním mistrovském utkání na velkém hřišti, jsme zaslouženě prohráli. Hráči Dukly byli lepší prakticky ve všem. Na některých hráčích bylo vidět, že mají tréninkový deficit, který nabrali během letních dovolených v průběhu letní přípravy. Jediný hráč, který snesl přísnější měřítko byl brankář Míra Fáč. Nebýt jeho v bráně tak utkání skončilo daleko větším rozdílem. Kluci se přesvědčili, že to co stačilo na malém hřišti, letos stačit nebude. Nezbývá nic jiného než dát hlavy nahoru a postupně se poctivým tréninkem dostávat zpátky do formy.

Dne:  17.8.13                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider