FK Baník Sokolov U14 – FK Dukla Praha U14 3:1 (2:0)

Sestava FK Baník:

Süttö – Shorný, Plíhal, Stolec, Synek – Fuchs – Dotzauer, Šulc, Dolejší, Fišer – Štursa

Branky: 2´- 1:0 Fišer, 4´- 2:0 Štursa (Fišer), 45´- 3:0 Štursa (Fišer), 57´- 3:1

Střídání: 36´- Fáč za Süttö

50´- Bursík za Dotzauer

55´- Valenta za Fišer

59´- Link za Fuchs

65´- Jirkovský za Štursa

Ve 2´ se do šance dostal Štursa následoval rohový kop, který zahrával Šulc. Na zadní tyči našel volného Dolejšího, který z rohu malého vápna napálil brankáře a následoval další roh. K zahrávání se opět postavil Šulc a posadil míč na hlavu Štursovi. Domácí brankář jeho střelu reflexivně vyrazil před sebe následoval klasický závar, ve které se nejlépe orientoval Patrik Fišer a otevřel skóre utkání 1:0. Ve 4´se podařilo Šulcovi přenést kolmou přihrávkou hru z levé strany na pravou. Sprinterský souboj s obráncem vyhrál Fišer. Přihrál nabíhajícímu Štursovi a ten zvýšil na 2:0. Další branka padlá ve 45´. Fišer poslal z naší poloviny pas za obranu. Štursa se dostal k balónu dřív než vyběhnuvší brankář, kterého přehodil a dovedl míč do prázdné branky 3:0. V 57´se domácí dostali po naší pravé straně do rychlého protiútoku a po samostatném úniku snížili na 1:3.

Stručné zhodnocení utkání: Do utkání jsme měli dobrý vstup a po čtyřech minutách jsme vedli 2:0. To nám pomohlo a my mohli hrát klidněji. Po celé utkání jsme hráli zodpovědně a disciplinovaně. Po ztrátě míče jsme se vraceli a zahušťovali střed hřiště. Dařilo se nám získávat míče zpět a vyrážet do rychlých protiútoků. Po kterých jsme se dostávali do brankových příležitostí. Domácí se snažili hrát aktivně. Do větší příležitosti se dostali až v závěru poločasu. Ve druhém poločase si Dukla vytvořila kromě gólové ještě jednu šanci. V té nás podržel Míra Fáč. Na naší straně se nejvíce prosazoval Ondra Štursa, který dvě branky vstřelil a ještě minimálně další tři tutovky zahodil. Do šancí se dostávali také další hráči Fišer, Dolejší. S celkového pohledu je naše vítězství zasloužené. Brankových příležitostí jsme měli více. Za nasazení a disciplinovanost při plnění pokynů musím kluky pochválit.

Dne:  16.3.14                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider