FK Baník Sokolov – Mariánské Lázně 1:1 (1:0) pk 0:2

Sestava FK Baník:

Přibys (99) – Svojanovský, Bufka (99), Chmelenský, Jirkovský – Prajka (99), Bursík – Shorný, Pavlas (99), Hudec – Smatana (99)

Branky: 28´- 1:0 Václavík (Bursík), 70´- 1:1

Střídání: 24´- Stolec za Chmelenský

24´- Synek za Jirkovský

24´- Václavík za Smatana

24´- Sozanský za Prajka

24´- Valenta za Hudec

47´- Chmelenský za Bufka

47´- Jirkovský za Shorný

47´- Smatana za Pavlas

47´- Prajka za Bursík

47´- Hudec za Svojanovský

Stručné zhodnocení utkání: Dnes jsme odehráli první utkání v Krajském přeboru. Tuto soutěž budou hrát především kluci ročníku 99 a 00, kteří nebudou nominováni nebo neodehrají aspoň poločas v ligovém utkání.

Na domácím hřišti jsme přivítali tradičně silný tým Mariánských Lázní. První poločas se hrálo vyrovnané utkání, které se probíhalo především ve středu pole s minimem gólových příležitostí. Nám se podařilo z první větší šance otevřít skóre. Když po krásné kombinační akci, do které se zapojilo několik hráčů, otevřel skóre Václavík. Druhý poločas se už díky naší nepřesné hře odehrál po většinu na naší polovině. Nám se podařili dvě brejkové situace ze kterých jsme mohli skórovat. Nejprve Václavík sám mezi penaltou a malým vápnem netrefil míč. Před koncem utkání ještě Smatana napálil břevno. A tak v samém závěru hosté vyrovnali, když jsme byly nedůrazní na naší levé straně  nechali soupeře vyjet do vápna a byli potrestáni brankou.

V letošní sezóně se v krajských soutěžích od mužských až po mládežnická zavedla novinka a to při remíze se kopou penalty a vítězný tým si připisuje bod navíc. V rozstřelu prokázal své penaltové kvality brankář hostí Petr Starenko, který vychytal postupně všechny naše střelce a tak bod navíc si připsali Mariánské Lázně.

Dne:  25.8.13                                                                                    Zpracoval: Petr Schneider