FK Baník Sokolov U14 – FK Baník Most U14 2:4 (1:1)

Sestava FK Baník:

Süttö – Dlouhý, Stolec, Link, Synek – Hudec, Dotzauer, Fuchs, Bursík – Fišer, Kříž

Branky: 1´- 0:1, 9´- 1:1 Kříž (Dotzauer), 37´- 2:1, 39´- 2:2, 40´- 2:3, 41´- 2:4

Střídání:   41´- Fáč za Süttö

41´- Plíhal za Link

49´- Dvořák za Hudce

52´- Shorný za Kříž

55´- Valenta za Bursík

První branku jsme inkasovali hned v první minutě. Z vlastní poloviny hřiště rozehráváme volný kop. Soupeř zachytil naší rozehrávku a po přihrávce mezi stopery se dostal domácí útočník do samostatného úniku 0:1. Nám se podařilo v 9. min. srovnat když Dotzauer vyslal do úniku Kříže 1:1. Na začátku druhého poločasu Fišer vybojoval míč na domácích stoperech a poslal nás do vedení 2:1. Domácí vzápětí vyrovnali. Prosadili se po naší pravé straně, když se nechal bek obejít. Následoval střílený centr, který proletěl skrz malé vápno na zadní tyč, kde úplně osamocený hráč skóroval 2:2. Třetí branku jsme inkasovali vzápětí, když náš stoper netrefil míč který ho se zmocnil domácí forvard a svůj únik proměnil 2:3. Hned po rozehrávce na nás soupeř vlítnul a my jsme přišli o míč. Náš krajní obránce se nechal jednoduše obejít. Stoper nestačil zajistit bylo to 2:4.

Stručné hodnocení utkání: Proti velkému favoritovi z Mostu jsme předvedli bojovný výkon, který vycházel z poctivé obrany a vyrážení do rychlých protiútoků. Soupeř byl technicky, rychlostně i fyzicky vyspělejší a naší ¨čahouni¨ v záloze měli velmi složité se prosadit. To se ukázalo hlavně při rychle inkasovaných třech brankách během dvou minut. Pokaždé jsme po rozehrávce ihned ztratili míč a domácí nás vždy potrestali. Velký rozdíl je i v bránění našich obránců a soupeře. Když vidím, jak se soupeřovi obránci nemažou s Páťou Fišerem, tak si říkám, kdy konečně naši borci pochopí, že se nejde s rychlejším protivníkem honit po hřišti, ale že musím přidat více důrazu už v prvním kontaktu s protihráčem. Celkově Most vyhrál zaslouženě. Byl lepším týmem. Měl více šancí ke skórování několikrát nás podrželi brankáři. Naším klukům nejde upřít snaha, ale kvalita soupeře a především jejich útočníka Šilhána je na jiné úrovni.

Dne:  20.10.13                                                                                  Zpracoval: Petr Schneider